Boh miluje (aj) homosexuálov

Autor: Ján Slančík | 16.11.2011 o 15:40 | Karma článku: 5,53 | Prečítané:  1735x

Vzťah kresťanov k "inak orientovaným" a je pomerne dosť rozoberaná téma. Nie je jednoduché nájsť odpoveď. Alebo ju nechceme počuť? Čo na daný problém hovorí Ten, koho kresťania uctievajú (alebo sa tak aspoň tvária)? Čo nám o tomto vzťahu hovorí Biblia? Alebo sú snáď nejaké iné autority, ktoré by mali byť pre kresťanov dôležitejšie?

Položme si otázku, či sú homosexuáli niečím pred Bohom odlišní od ostatných ľudí. Od tých, ktorí spolu žijú mimo manželstva, od zlodejov, vrahov, lakomcov, podvodníkov, klamárov a pod. Pre Boha nie je rozhodujúca veľkosť hriechu. Lebo niet rozdielu, všetci zhrešili a postrádajú slávy Božej (Rímskym 3:23).  A odplatou za hriech je smrť..( Rímskym 6:23). Lenže Boh chce, aby všetci ľudia boli spasení a prišli k poznaniu pravdy (1. Timoteovi 2:4). Lebo tak Boh miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život (Ján 3:16). Boh nemá záľuby v smrti bezbožného a hriešneho človeka (Ezechiel 18:23). Takže Boh nerobí výnimky. Pán Ježiš zomrel za každý hriech, skrze Jeho krv dokáže Boh odpustiť každý hriech (1 Ján 1:7).

Spomínaná skupina inak orientovaných nie je teda ničím odlišná od ostatných hriešnikov. Nie sú nijak uprednostňovaní alebo znevýhodňovaní. A vzťah k hriešnikom je pre kresťana veľmi jasne stanovený. Niekoľko citátov z Biblie:

Matúš 5:13 - 16  Vy ste soľou zeme; keby soľ stratila svoju slaň, čím sa osolí? Na nič viacej sa nehodí, len aby bola von vyhodená a pošliapaná od ľudí. Vy ste svetlom sveta. Mesto, ležiace hore na vrchu, nemôže sa ukryť. Ani nezapaľujú sviece nato, aby ju postavili pod nádobu, ale na svietnik, a svieti všetkým, ktorí sú v dome. Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je v nebesiach.

Matúš 28:19  A tak iďte, čiňte učeníkmi všetky národy krstiac ich vo meno Otca i Syna i Svätého Ducha

Marek 16:15  A povedal im: Iďte po celom svete a kážte evanjelium každému stvoreniu!

Matúš 5:44  Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov; dobrorečte tým, ktorí vás preklínajú; čiňte dobre tým, ktorí vás nenávidia, a modlite sa za tých, ktorí vás potupujú a prenasledujú,

Ján 13:34 Nové prikázanie vám dávam - aby ste sa milovali navzájom; tak ako som vás miloval, aby ste sa aj vy tak milovali navzájom. Po tom poznajú všetci, že ste moji učeníci, keď budete mať lásku medzi sebou.

Samozrejme, hranice sú stanovené, odtiaľ - potiaľ.

1 Ján 2:15 - 16 Nemilujte sveta ani vecí, ktoré sú na svete. Keď niekto miluje svet, nie je v ňom lásky Otcovej. Lebo nič z toho, čo je na svete - žiadosť tela, žiadosť očí a chlúbna pýcha života, nie je z Otca, ale je zo sveta.

Rímskym 12:2  A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale sa premeňte obnovením svojej mysli, aby ste skúšali, čo je vôľa Božia, to, čo je dobré, ľúbe a dokonalé!

2 Korintským 6:14 - 17 Neťahajte cudzieho jarma s neveriacimi. Lebo čo má spoločného spravodlivosť s neprávosťou? Alebo aké je obecenstvo svetla s temnosťou? A aký súhlas Krista s Beliálom? Alebo aký má podiel verný s neverným? A aká je zhoda medzi chrámom Božím a medzi modlami? Lebo veď vy ste chrámom živého Boha, ako povedal Boh: Budem bývať v nich a prechádzať sa, a budem ich Bohom, a oni mi budú ľudom. Preto vyjdite spomedzi nich a oddeľte sa, hovorí Pán: a nedotýkajte sa nečistého, a ja vás prijmem.

V skratke - máme im zvestovať evanjelium - dobrú správu o Božej láske a spravodlivosti, máme sa za nich modliť, svedčiť im životom, konať im dobré skutky. Ale nezdieľať ich spôsob života, nenapodobňovať ich hriechy, teda zachovať si správanie, ktoré je príjemné Bohu.

Mimochodom, znovuzrodení kresťania by mali mať pre homosexuálov špeciálne pochopenie. Majú totiž spoločnú jednu vec, a tou je časté tajenie a následné komplikované oznamovanie svojej inakosti okoliu. Spojené s výsmechom, odmietnutím, ohováraním, odstupom, predsudkami atď. Myslím, že to všetci poznáme. Sme predsa blázni pre Krista (1 Korintským 4:10). Vieme, čo znamená „byť iný". My máme ale jednu obrovskú výhodu. Môžeme sa obrátiť k Bohu ako ku zdroju sily, pomoci, útechy. Stali sme sa predsa Božími deťmi (1 Jána 3:1). Nezabúdajme prinášať túto dobrú zvesť všetkým tým, ktorí ju ešte nepoznajú. Aby ich nestretol zlý osud, ktorý čaká všetkých hriešnikov. Spravodlivý rozsudok: lebo odplatou za hriech je smrť. (Rímskym 6:23)

Boh miluje homosexuálov. A čo ty?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?