Istoty kresťana

Autor: Ján Slančík | 30.10.2011 o 21:51 | (upravené 7.11.2011 o 18:15) Karma článku: 5,05 | Prečítané:  626x

Keď realizujeme nejaké dielo, napr. stavbu domu, asi si nepovieme „uvidíme, ako to dopadne". Naopak, urobíme všetko preto, aby sme vedeli, že to dopadne dobre. Dáme vypracovať projekt, kde budú stanovené všetky podmienky, aby dielo dopadlo podľa našich predstáv. Nič sa nenechá na náhodu. Nemusíme sa strachovať, či nosná priečka unesie všetku tú váhu alebo či sprchy v najvyššom poschodí budú mať tlak. Prečo by to malo byť v duchovnej oblasti inak? Ide predsa o viac ako o dobre postavený dom. Ide o večnosť.

Najväčšia istota kresťana spočíva v istote spasenia. Istota pre časnosť, ale hlavne pre večnosť. Že niečo také nemôže byť? A prečo nie? Prečo by nám Boh nedoprial pocit istoty? Nie, On chce, aby sme mali istotu. Nenecháva nič na náhodu. V Biblii sa o tom píše na mnohých miestach. Jasne stanovené podmienky.

Marek 16:16  Ten, kto uverí a pokrstí sa, bude spasený; a kto neuverí, bude odsúdený.

Rímskym 10:9  Lebo keď vyznáš Pána Ježiša svojimi ústami a uveríš vo svojom srdci, že ho Boh vzkriesil z mŕtvych, budeš spasený.

Ján 3:18  Kto verí v neho, nebude odsúdený, ale ten, kto neverí, už je odsúdený, lebo neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho.

1 Ján 5:12  Ten, kto má Syna, má život; kto nemá Syna Božieho, nemá života.

1 Ján 3:1  Vidzte, akú lásku nám dal Otec - aby sme sa volali deťmi Božími, a sme nimi!

Ján 5:24 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto čuje moje slovo a verí tomu, ktorý ma poslal má večný život a nepríde na súd, ale prešiel zo smrti do života.

Ján 6:40  Lebo to je vôľa môjho Otca, ktorý ma poslal, aby každý, kto vidí Syna a verí v neho, mal večný život, a ja ho vzkriesim v posledný deň.

Najlepšie na tom je, že je to písané pre súčasnosť. Nečítame, že potom niekedy budeme vedieť, že sa to niekedy ukáže, že možno budeme deti Božie, že možno bude mať večný život. Všetko je to písané jasne a zrozumiteľne a nepripúšťa to žiadne pochyby.

Pán Boh chce, aby sme vedeli. Že máme večný život, že sme deti Božie, atď. Nechce, aby sme sa umárali neistotou, žili v strachu, ako to dopadne. Báli sa, či pri konečnom zúčtovaní nepreváži miska s našimi zlými skutkami tú s dobrými skutkami. Od toho náš večný život predsa nezávisí.

Rímskym 3:20  pretože zo skutkov zákona nebude ospravedlnené pred ním niktoré telo, lebo skrze zákon poznanie hriechu.

Efezským 2:8-9  Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží, nie zo skutkov, aby sa niekto nechválil.

Nie je to úžasné? Istota je jeden z najväčších darov, ktoré sme od Pána Boha dostali. Nemusíme sa báť, pretože môžeme vedieť, na čom sme. Či sme spasení a máme večný život, alebo sa spoliehame na niečo, čo nás spasiť nemôže.

Máme opäť ďalší dôvod byť Bohu vďační.

1 Ján 5:13  To som napísal vám veriacim v meno Syna Božieho nato, aby ste vedeli, že máte večný život a aby ste verili v meno Syna Božieho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Čo chcú z Bratislavy urobiť kandidáti na župana

Ako vidia kandidáti Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať? Sledujte diskusiu SME Naživo.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Café Európa: Európa po nemeckých voľbách

Aký dopad budú mať voľby v Nemecku na Európu i Slovensko? Sledujte diskusiu naživo.


Už ste čítali?